satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

Neden sivilceleniyorsunuz?

Paylaş:

Sivilcelerinize neyin sebep olduğunu ve onları nasıl arındırabileceğinizi öğrenin.

hikayede öne çıkanlar

  • Kronik stres, hormonal değişimler, yaşam tarzımız ve bulunduğumuz çevreye bağlı olarak, gün geçtikte çok daha fazla kadın erişkin akne problemi yaşıyor.
  • Sivilceleri kontrol altında tutabilmek için, stresi yönetmeye, sağlıklı beslenmeye, cilt bakım rutininizi doğru ürünlerle desteklemeye ve profesyonel bir tavsiye almaya odaklanın.

Akne söz konusu olduğunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz ancak biz yardımcı olmak için buradayız. Cilt sağlığı uzmanlarımız, neden çoğu kişinin sivilce problemi yaşadığını- ve yaygın akne tetikleyicilerinden nasıl uzak durabileceğinizi veya en azından onları yönetebilmeyi nasıl öğreneceğinizi anlatıyor.

Kronik stres

Akne kronik olarak stres dolu bir yaşam tarzının ilk göstergelerinden biridir. Erişkin akne, erkeklere göre kaygı ve stresten iki kat daha fazla şikayetçi olan kadınlar arasında çok daha yaygın olarak görülür. Kronik stres tetikleyiciler stresle ilgili hormonların artmasına, bu da yağ bezlerinin daha fazla çalışmasına ve hücre yenilenmesinin yavaşlayarak akne ve sivilceler için mükemmel bir ortam oluşmasına neden olur. Stresli cilt aynı zamanda yorgun görünür, düzensiz bir cilt tonuna ve zamansız yaşlanma belirtilerine sahiptir.

Stresin cildimizdeki bu etkilerini azaltmak için, daha derin ve yavaş nefesler almak, gerginliği ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur. Daha az stresli bir yaşam tarzına doğru ilerlerken, cilt bakımı rutininize eksfoliasyon ve ciltteki konjesyonları azaltmaya yardımcı haftalık bir maske gibi önleyici tedbirler ekleyin.

Hormonal düzensizlikler

Yapılan bir araştırma, yağ bezlerinin endokrin sisteme bağlı olduğunu gösterdi ve "cildin beyni” olarak atıfta bulundu. Hormonlar söz konusu olduğunda stres çok önemli bir rol oynar.Vücut kortizol ve adrenalin gibi hormonları çok yüksek miktarda ürettiğinde, böbrek üstü bezlerden doğal bir kaygı gideren madde olan progesteron çok daha az miktarda üretilir. Bu hormonal değişim içsel bir dengesizliğe yol açar ve sivilcelerin oluşmasına neden olur.

Kronik stresi azaltmaya ek olarak, ne zamanlarda akne yaşadığınızı takip etmeniz de yararlı olabilir. Eğer belli bir periyotta tekrar ediyorsa, örneğin menstruasyon döneminden önce veya rutin olarak stresli görüşmelerden sonra ortaya çıkıyorsa, cilt bakım rutininizi nasıl buna göre düzenleyebileceğiniz ile ilgili bir Dermalogica cilt terapistiniz ile görüşün. Eğer hamileyseniz, menapozdaysanız veya medikal bir durumunuz varsa, bir doktora danışın.

Çevre Kirliliği

UV ışınları ve mevsimsel değişimler hücre üretimini, sebumu ve kan dolaşımını ve akne semptomlarının artmasını tetikleyebilir. Bu durum mutfaklar, endüstriyel alanlar gibi özellikle yüksek ısı ve nemin olduğu bölgelerde çalışan kişiler için kötüdür. Ancak cildinizi UV ışınlardan korumaya yardımcı olabilirsiniz ve her gün Oil Free Matte SPF30 gibi bir SPF içeren nemlendirici uygulayarak çok daha uzun süre mat kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yaşam tarzı alışkanlıkları

Sigara içmek, yetersiz temizleme, çok sıkı veya kaşındırıcı giysiler, bazı ilaçların kullanımı- tüm bunlar yaşam tarzınız ile ilgili alışkanlıklardır ve sivilcelerinizin yaygınlığını etkileyebilirler. Bazı makyaj malzemeleri, saç ve cilt bakım ürünleri gözenekleri tıkayacak içeriklere sahip olduğundan akneyi tetikleyebilir veya kötüleşmesine neden olabilir. Gözeneklerinizi temiz tutmak için, Çift Temizleme işlemini günlük olarak PreCleanse ve Clearing Skin Wash ile yapın.

Evde sivilcelerinizle oynamak veya onları koparmak faydadan çok zarar verebilir.Eğer sivilcenizi sıkar ve patlatırsanız, yeni bakterileri o alana yaymış olursunuz ve bu da cildinize zarar verebilir. Bu durum hatta daha çok sivilcenizin çıkmasına ve cildi yaşlandıran enflamasyona veya akne sonrası çukur izlere neden olabilir. Bunun yerine, oldukça aktif sivilce arındıran AGE Bright Spot Fader gibi sivilceleri arındıracak ürünleri sivilcenizin olduğu bölgelerin üzerine uygulayın ve cildinizde bırakın.

Şeker tüketimi

Aşırı şekerli yiyecekler, işlenmiş gıdalar tüketmek, cildinizde daha fazla yağ üretilmesini tetikleyerek sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Tahıl ürünlerini kısıtlayarak, sebzeler ve antioksidanlarca zengin besinler cildinizin arınmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda aşırı yağı, Salisilik Asit ve kil bazlı ürünlerimizden Sebum Clearing Masque ile arındırabilirsiniz.

"Evet, peki ya yukarıdakilerin hepsini uyguluyorsunuz ama yine de sivilceleniyorsanız? Suçlunun tam olarak ne olduğunu anlamak ve daha fazla yardım almak için profesyonel bir cilt terapisti ile görüşebilir, size özel kişiselleştirilmiş önerileri alabilirsiniz. "

Önceki makale hangi içerikler akneye sebep olur
Sonraki makale akneye eğilimli ciltler için en iyi içerikler