satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız

Her gün yaptığımız seçimler doğrudan gezegenimizin sağlığıyla bağlantılıdır. Küresel bir marka olarak, eylemlerimizin çevre üzerindeki etkisinin farkındayız ve bu nedenle tutku ile yeni Sağlıklı Cilt, Sağlıklı Gezegen girişimine bağlıyız.

DAHA FAZLASI
 

2025 yılına kadar Dermalogica, aşağıdaki sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşacak veya bu hedeflerin ötesine geçecektir:

  • İçeriklerimizin %90'ı sürdürülebilir kaynaklardan sağlanacak*
  • Ürün tüplerimizin, şişelerimizin ve kutularımızın %100'ü yeniden kullanılmak, geri dönüştürülmek ve/veya kompostlanmak üzere tasarlanacaktır.
  • Ambalajlarımızda kullanılan plastiğin çoğu geri dönüştürülmüş malzemeden veya bitki bazlı malzemeden elde edilecektir**
  • Öncelikli olarak karbon ayak izlerini izleyen ve yöneten tedarikçilerle çalışacağız***

Clear Start markamız da 2025 yılına kadar bu Sağlıklı Cilt, Sağlıklı Gezegen hedeflerini karşılayacak veya ötesine geçecek.

sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız
cruelty-free + vegan sertifikalı

cruelty-free + vegan sertifikalı

PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) ve Leaping Bunny tarafından cruelty-free olarak tanınıyoruz. 3 ürünümüz dışında tüm ürünlerimizde vegan sertifikasına sahibiz.*

*Sheer Tint SPF20, Skin Perfect Primer SPF30, and MultiVitamin Power Serum.

suni renklendirici ve suni kokular içermez
suni renklendirici ve suni kokular içermez

suni renklendirici ve suni kokular içermez

1986'dan beri temiziz. Formüllerimizde suni renklendirici, suni koku, mineral yağ, lanolin, S.D. alkol, parabenler ve mikroplastikler kullanmıyoruz.

FSC sertifikalı
FSC sertifikalı

FSC sertifikalı

Kullandığımız tüm kağıt ve kartonlar, ormanların sürdürülebilirliği açısından FSC sertifikasına sahiptir.

Kaliforniya'da üretilmiştir

Kaliforniya'da üretilmiştir

Formüllerimizin tamamı, dünyanın en güçlü çevre ve tüketici korumalarından bazılarına sahip olan Kaliforniya'da üretilmektedir.

* Kullandığımız içeriklerin %90'ı, kütle olarak, sertifika ve/veya diğer destekleyici verilerle sürdürülebilir olarak tanımlanacaktır. Sertifikasyon uygulamaları mevcut olmayan içerikler için, sürdürülebilir kimlik bilgilerini kanıtlayan ikincil belgeler isteyeceğiz.
** Ambalajda kullanılan plastiğin kütlece %51'i veya daha fazlası geri dönüştürülmüş plastikten veya bitki bazlı malzemelerden elde edilecektir.
***Tüm partnerlerden ve tedarikçilerden karbon ayak izi yönetimi uygulamalarına ilişkin kanıt göstermeleri istenecektir.

← jane'in kitabı kariyer →

Paylaş