satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

akneye eğilimli ciltler için en iyi içerikler


Paylaş:

Sivilceli ciltler için aralarından seçim yapmanız gereken TONLARCA bakım ürünü olduğunu biliyoruz. Hangi ürünlerin cildiniz için en iyi sonucu vereceğini bulmaya çalışmak yorucu ve sinir bozucu olabilir. Sizi tamamen anlıyoruz, bu yüzden cildinizin ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri bulmanıza yardımcı olmak için akneyi en etkili şekilde çözebilecek içeriklerin bir listesini hazırladık. Gençlerde akneye meyilli ciltler için asgari uygun ürün içerikleriyle tanışın. Bu bileşenler, sivilceleri önlemeye ve bakım yapmaya yardımcı olan 5 yıldızlı kahramanlardır.

salisilik asit

Bir beta hidroksi asit olan Salisilik Asit, akne bakımında yaygın olarak kullanılan bir içeriktir. Salisilik Asit yağı sever! Söğüt ağacı kabuğundan elde edilir ve ciltteki fazla sebumu azaltmaya yardımcı olur. Salisilik Asit antienflamatuar ve eksfoliasyon yapma özelliği ile yağlı ve akneye meyilli cilt tipleri için mükemmeldir. Yağ üretimini düzenlemeye ve dengelemeye yardımcı olmasının yanında gözeneklerin temizlenmesine de yardımcı olur. Gözeneklerin içine girerek, kiri, yağı ve bakterileri gözeneklerden temizlediği için siyah nokta ve sivilcelerin bakımında ideal bir içeriktir.

 

SALİSİLİK ASİT kullanırken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

• Her gün veya gün aşırı kullanın

• Cilt kurumaya başlarsa kullanımı haftada bire düşürün

• Cildi hızlı bir şekilde temizlemeye ve sivilceye neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olan Salisilik Asit ile formüle edilmiş çok etkili bir ürün olan Age Bright Clearing Serum'u deneyin.

Salisilik Asit içeren ürünler siyah noktalar sıkıldıktan sonra bölgeyi arındırmak için de cilde uygulanabilir.

niyasinamid

Niyasinamid, çok yönlü özellikleri nedeniyle kahraman bir içeriktir. Hemen hemen her cilt tipine fayda sağlayabilir ve birden fazla cilt sorununu giderebilir. Niyasinamid cildi hassaslaştırmaz, bu da onu sadece akneli ciltler için değil hassas ciltler için de ideal bir içerik yapar. Cilt bariyerinizi güçlendirmeye yardımcı olmak ve enflamasyon sonrası hiperpigmentasyon ve akne izi gibi geçmişte oluşan hasarları onarmak için mükemmel bir şekilde çalışır. Ayrıca gözenekleri temiz tutmaya yardımcı olur, kir, yağ ve birikimlerin gözenek içinde sıkışmasını önlemeye yardımcı olur, düzenli kullanıldığında gözenekleri sıkılaştırıp, genişliğini azaltır.

NİYASİNAMİD kullanırken yapılması ve yapılmaması gerekenler

• Niyasinamid sabah ve akşam uygulanabilir.

• Niyasinamid, diğer içeriklerin çoğuyla birlikte iyi çalışır, bu nedenle diğer ürünlerle üstüste kullanmaktan çekinmeyin.

• Gözenekli görünümü en aza indirmeye, aşırı yağı azaltmaya ve cildi sivilce sonrası izlerinden arındırmaya yardımcı olmak için niyasinamid ile formüle edilmiş bir serum olan Age Bright Clearing Serum'u deneyin.

kaolin kili

Kaolin, emiciliği fazla olan ve diğer kil çeşitlerine göre çok daha nazik olan, doğal olarak oluşan bir kil mineralidir. Kaolin hassas ve akneye meyilli ciltlerde yağlanmayı ve parlamayı azaltmak için idealdir. Aşırı yağı azaltmak için mükemmel bir içeriktir ve gözenekleri derinlemesine temizleyerek birikimleri arındırır. Kaolin ayrıca enflamasyonu azaltıcı olarak bilinir, akne ve sivilce durumunda ciltte yaygın olarak gözlemlenen iritasyonu, kızarıklığı ve şişmeyi azaltmaya yardımcıdır ve aynı zamanda yeni sivilce oluşumunu önlemeye de yardımcı olur.

KAOLİN KİL kullanırken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

• Bu içerik özellikle yağlı cilde sahip olanlar için iyidir.

• Kaolin kili genellikle maske ürünlerinde bulunur, bu nedenle maske formunda olmasına dikkat edin.

• İlginç Bir Bilgi: Saf haliyle kaolin kili kuru şampuan, doğal deodorant ve daha pek çok şey için kullanılabilir.

kükürt

Kükürt, cildi kurutarak çalışır ve bu da onu aşırı yağlı cilt tiplerinde sivilcelerle savaşmak için mükemmel bir içerik yapar. Cildi aşırı kurutmak istemediğimiz durumlarda, kükürt içeren ürünleri kullanmayı seçerken bunu hatırlamak önemlidir. Tipik olarak akne, yağ bezlerindeki aşırı yağ üretiminden kaynaklanır ve kükürtün ciltteki sebumu azaltma özelliği, akneye eğilimli ciltte sivilcelerle savaşmaya yardımcı olabilir. Kükürt ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir ve ciltte enfeksiyonlara neden olan bakteriler ile savaşmaya da yardımcı olur.

KÜKÜRT kullanırken yapılması ve yapılmaması gerekenler

• Cildi kurutacağı için kükürt içeren ürünleri aşırı kullanmayın.

• Gözenekleri ve siyah noktaları temizlemek için kükürt içeren Sebum Clearing Masque'ı deneyin.

• Kükürtün baskın kokusuna hazır olun. Bu koku size çok hoş gelmeyebilir ama tolere edilebilir bir kokudur.

Önceki makale Neden sivilceleniyorsunuz?
Sonraki makale eksfoliasyon - ne kadarı çok fazla?

Paylaş