satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

eksfoliasyon - ne kadarı çok fazla?

Paylaş:

Eksfoliasyon, ciltte daha gergin, daha sıkı, daha pürüzsüz bir görünüm ve his sağlar. Sağladığı bu sonuçlardan, çoğu kişi ne yazık ki aşırı eksfoliasyon tuzağına düşüyor: cildin canlılığını gerçekten azaltan ve UV ışığından kaynaklanan hasara karşı cildi çok daha duyarlı hale getiren aşırı bir yaklaşım.

Aşırı eksfoliasyon, cildin enflamasyon cevabını tetikleyerek, düzgün çalışmayan, bozulmuş bir lipid bariyere, hassas bir cilt durumuna ve zamansız yaşlanmanın artmasına neden olur.

Aşırı eksfoliasyon yapılmış cildin bize anlattıkları şunlardır:

  • belirgin nemsizlik
  • kuru pullanmış alanlar
  • cilt gerginliği
  • kızarıklık ve kaşıntı
  • artan hassasiyet
  • enflamasyonlu akne ve iritasyon

Eğer aşırı eksfoliasyon belirtileri gösteriyorsanız, iyileşme sürecini başlatmak için size sakinleştirici bir temizleyici ve tonik ve koruyucu bir nemlendirici önerecek olan profesyonel bir cilt terapisti ile görüşün. Güneş koruması şarttır: UV ışınlarını engellerken cildi tahriş etmeyecek Titanyum Dioksit veya Çinko Oksit gibi fiziksel filtreleri içeren bir güneş koruyucu kullanın.

Cilt iyileştikten sonra, günlük kullanım için tasarlanmış nazik bir eksfoliant ile peeling yapmaya başlayın. Eğer daha yoğun bir eksfoliasyon seviyesi istiyorsanız, Salisilik veya Laktik Asit gibi kimyasalları içeren ve aşındırıcı olmayan eksfoliantları seçin. İstenmeyen yan etkiler olmadan daha pürüzsüz bir cildin keyfini çıkarmak için profesyonel cilt terapistinizin profesyonel eksfoliasyon bakımlarıyla daha yumuşak bir ev rejimini eşleştirin.

Önceki makale akneye eğilimli ciltler için en iyi içerikler
Sonraki makale antioksidanlar ile daha iyi bir cilt