satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

hangi içerikler akneye sebep olur

Paylaş:

Ciltte komedojenik içeriklerin komedon (siyah nokta) oluşturduğunu ve tetiklediğini duymuşsunuzdur. Aknejik içerikleri bilmeyebilirsiniz- akneye sebep olan ve artıran. Bu yaygın olarak kullanılan içerikler akne ürünlerinin içinde gizlenmiş olabilir ve sivilce bakımınızı etkisizleştirebilir.İşte dikkat etmeniz gerekenler.

Lanolin: Yün anlamına gelen "lana"ve yağ anlamına gelen "oleum"kelimelerinden türetilen koyun yününden elde edilen bir maddedir.Nemlendirme özelliği ile bilinse de, gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumunun tetiklenmesine sebep olur.

Suni Koku: Suni kokular akne enfeksiyonunu, cilt hassasiyetini ve foto duyarlılığı artırabilir.

D & C Kırmızı Renklendirici: Kömür katranının türevi olan bu boyalardan bazılarının komedojenik ve aknejenik özellikleri çok fazladır.

Mineral Yağ: Mineral Yağ, gözenekleri tıkar Stratum Korneum'da su kaybını fiziksel olarak engeller. Bir çok üründe kullanılır, ancak akneye sebep olduğu ve kötüleştirdiği gözlemlenmiştir.

Komedojenik ve aknejenik olmayan ürünleri ve aknejenik bakteri gelişimini engelleyecek bitkisel içerikler içeren ürünleri öğrenmek için cilt bakım uzmanınız veya profesyonel cilt bakım terapistiniz ile görüşün.

Önceki makale erişkin akneye nasıl bakım yapılır
Sonraki makale Neden sivilceleniyorsunuz?