satış noktaları
ödül programı iletişime geçin

Erkek cildi kadın cildinden gerçekten farklı mı?

Paylaş:

Evet! Yüz kıllarına sahip olmanın yanı sıra, erkek cildi ile kadın cildi arasında yapısal farklılıklar vardır. Androjen (testosteron) stimülasyonu cilt kalınlığında bir artışa neden olur; bu da bir erkeğin cildinin bir kadınınkinden yaklaşık %25 daha kalın olmasının nedenini açıklar. Cildin daha kalın olmasının yanı sıra, bir erkeğin cilt dokusu daha serttir.

erkeklerde sivilce?

Sebum (yağ) ve üretimi de her iki cinsiyette de farklılık gösterir. Ergenlikten sonra, erkeklerde sebum üretimi kadınlardan daha fazladır; bu erkeklerdeki androjen salgılanmasına bağlıdır ve erkeklerin neden daha uzun süreli akneye sahip olduğunu açıklar. Erkeklerin yağ salgılayan yağ bezleri daha küçük olmasına rağmen, genellikle erkekler daha yağlı bir cilde sahiptirler.

Daily Microfoliant, fazla yağı ve ölü deri hücrelerini nazikçe yok ederek, sivilce ve kıl batması olasılığını en aza indirir.

erkekler daha fazla veya daha az mı kolajen üretir?

Yaşları ne olursa olsun, erkekler kadınlardan daha yüksek bir kolajen yoğunluğuna sahiptir. Şanslılar, değil mi? Kolajen içeriği cilt yaşlanmasının belirtileriyle doğrudan ilişkili olduğundan, bir kadının cildinin aynı yaştaki bir erkeğin cildinden yaklaşık 15 yaş daha büyük olduğu söylenir. Bununla birlikte, erkekler kadınlardan daha az güneşe meraklıdır, bu da güneş kremi kullanmadıkları anlamına gelir. Bu, "15 yıllık" cilt yaşı farkının neden kolayca fark edilmediğini açıklamaya yardımcı olabilir. Güneş ile oluşan UV hasarı, bir erkeğin cildine yıllar ekleyebilir ve yavaşlamış içsel yaşlanmanın faydasını ortadan kaldırabilir.

Oil Free Matte SPF30 cildi yaşlandıran UV ışınlarına karşı koruma sağlar ve ayrıca parlamayı kontrol etmeye yardımcı olur.

son olarak, tıraş olmak erkeklere cilt bakımında ekstra avantaj sağlar.

cildin en üst katmanına yoğun eksfoliasyon yapılması cildin daha genç görünmesini sağlar. Ancak dikkatli olmazsanız cildi tahriş edebilir ve daha fazla batık veya derialtı birikimine neden olabilir.

Genel olarak, sık tıraş oluyorsanız veya tıraş bıçağınız çekmeye, çizilmeye veya paslanmaya başladığında tıraş bıçağınızı her 3-4 kullanımda bir değiştirmek iyi bir fikirdir. Bu, daha yakın ve daha doğru bir tıraş için tıraş bıçağınızın keskin kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

İpucu: Tıraş bıçağınızın ömrünü uzatmak için tıraştan sonra kurulayın ve ıslak duşta bırakmaktan kaçının.

Önceki makale cilt hasarı hakkında bilmek istediğiniz her şey
Sonraki makale maske kullanımı ile daha parlak ve ışıltılı bir cilt