cilt kütüphanesi

temel cilt bakımı

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik Asit nedir - ve cildimiz neden ihtiyaç duyar?

 
hikayede öne çıkanlar
  • Hyaluronik Asit, suyun kendi ağırlığının 1000 katını tutabilen cildimizde doğal olarak oluşan bir maddedir, cildi nemlendirir ve korur.
  • Hyaluronik Asit su bazlı olduğundan, özellikle de nemsiz ciltler olmak üzere her cilt durumu için mükemmel bir nemlendiricidir.
 

İsminin sizi korkutmasına izin vermeyin: Hyaluronik Asit, cildi nemlendiren bir maddedir. Korku uyandırıcı isminin tam tersine, sektörde iyi bilinen bu denenmiş ve gerçek bir bakım sağlayan içerik, vücudumuzun doğal olarak ürettiği bir maddedir ve cildin nemli ve dolgun kalmasını sağlamak gibi çok anahtar bir role sahiptir.

İşte bu mega-nemlendiriciden en iyi şekilde yararlanmak için bilmeniz gereken her şey:

Hyaluronik Asitin sevilecek ne çok şeyi var! İşte Hyaluronik Asitin bazı önemli faydaları:

  • Doğal bir nemlendiricidir, cildin nem seviyelerini korur ve daha da iyileşmesine yardımcı olur, cilde sıkı ve sağlıklı görünüm kazandırır.
  • Antioksidan özelliğe sahiptir ve bu da cildi serbest radikal hasarlarına karşı korumaya yardımcı olabileceği anlamına gelir.
  • Cildin önemli bir yapısal bileşeni olan Hyaluronik Asit cilt elastikiyetini korumada etkilidir.
  • Antibakteriyel özelliğinden dolayı Hyaluronik Asit yaraların iyileşmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Nasıl çalışır ?

Plastik cerrahlar ciltte çökme olan bölgeleri doldurmak için genellikle Hyaluronik Asit enjekte ederler ancak Hyaluronik Asitten yararlanmak için enjeksiyon yaptırmanız gerekmez!

Lokal olarak uygulanan Hyaluronik Asit etrafında bulunan suyu kendine çeker (tek bir molekül kendi ağırlığının 1000 katına kadar tutabildiğini unutmayın)! HA aynı zamanda hücre içindeki nemi de düzenleme özelliğine sahiptir- ve cilde su sağlayarak cildin dolgunlaşmasına, ince çizgilerin yumuşamasına ve cildin daha ışıltılı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Kimler Hyaluronik Asit kullanmalı?

Hyaluronik Asitin en güçlü yanlarından biri de çok yönlü olmasıdır. Çok güçlü bir o kadar da nazik bir nemlendirici olarak, bir çok cilt durumunda etkilidir. Nemsiz ciltler, Hyaluronik Asit gibi su bazlı nemlendiricilerden mükemmel bir şekilde faydalanır. HA nemi tutar ve yavaş yavaş serbest bırakır, böylece cildin gün boyunca daha nemli ve dolgun kalmasını sağlar. Hyaluronik Asit aynı zamanda zamansız yaşlanma belirtilerini hedef alan kişiler için de mükemmel bir seçimdir. Yaşlandıkça cildimizde doğal olarak daha az Hyaluronik Asit üretiriz ve bu nedenle bölgesel olarak HA uygulamak, ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi ve cildinizin elastikiyetinin korunmasına yardımcı olmak için en ideal yoldur.

Su bazlı oluşu ve komedojonik olmaması (gözenekleri tıkamaması) Hyaluronik Asit’i hassas, hassaslaşmış veya akneye eğilimli ciltler için de mükemmel bir nemlendirici yapar.

Hyaluronik Asit cildi yakar mı?

Hayır- kesinlikle tam tersi! Birçok asitin tam tersine Hyaluronik Asit cildi soymaz veya ciltte eksfoliasyon yapmaz; bunun yerine nazikçe ve uzun süre cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Hangi Hyaluronik Asit en iyisidir?

Cildinize ciddi düzeyde nem desteği sağlamak için, içinde Hyaluronik Asit veya Sodyum Hyaluronat olan bir konsantre destekleyici veya nemlendirici seçin – ve en iyi sonuçları almak için cilt bakım rejiminizde bunları üst üste kullanın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr