cilt kütüphanesi

cilt yağlanma sorunları hakkında

yağlı cilt efsaneleri

Sert temizleyicileri bir kenara bırakın- yağlı cilt ile ilgili efsaneleri bozuyoruz.Hikayede Öne Çıkanlar

• Yağlı cildin dengelenmeye ihtiyacı vardır
• Aşırı yağlanma aslında cildin nemsiz olduğu anlamına gelir. 
• Yağlı cilt genetiktir – ancak bu yağlanmayı kontrol altında tutabilmek için yapabileceğiniz çok şey var.


Yağlı cilt söz konusu olduğunda efsaneler bitmez, bu da soruna çözüm sağlamada hüsran yaratan çalışmalara dönüşür. Ciltteki aşırı yağ üretimi hakkındaki gerçeği öğrenmek ve yağı gerçekten nasıl kontrol altında tutacağınızı anlamak için aşağıdakileri okumaya devam edin.


1

Efsane: Yağlı cildin diğer cilt tiplerine göre çok daha sert temizleyicilere ihtiyacı vardır. Cilt gıcır gıcır temiz olmalıdır.!
Gerçek: Yağlı cilt aslında dengelenmeye ihtiyaç duyar. Aşırı kurutucu temizleyiciler cildin doğal sebumunu ve yağlarını aşırı kurutarak, ciltte yağlanmanın kötüleşmesine ve iritasyona neden olan kronik nemsizlik döngüsünü tetikler. Bunun yerine, Active Clay Cleanser gibi cildin doğal lipit bariyerine zarar vermeden ciltteki aşırı yağı arındıracak bir temizleyici seçin.


2

Efsane: Yağlı cilt nemlendiriciye ihtiyaç duymaz – çünkü nemlendirici daha çok yağlanmaya neden olur.
Gerçek: Aslında genelde tam tersi doğrudur! Cildindeki yağlanmadan şikayetçi olan kişiler genellikle nemsizlik (cildinde yeterli su olmayan) yaşayan kişilerdir; ciltleri bu nem eksikliğini kapamak için çok fazla yağ üretmeye başlar. Bu nedenle temizlemede olduğu gibi anahtar, doğru dengeyi bulmaktır - doğru dengeyi bulmak için gerçekten tamamen yağsız, Active Moist gibi bir nemlendirici kullanın.


3

Efsane: Biraz güneşlenme ciltteki yağlanmanın azalmasına sebep olabilir.
Gerçek: Korunmasız bir şekilde güneşe maruz kalmak, yağlı cilde fayda sağlamaz - sadece daha fazla hasara neden olur. Her ne kadar güneş geçici bir “kurutma” etkisi sağlıyor gibi görünse de, aslında cildi susuz hale getirir. Sonunda yağ bezleri, kaybolan yağı yerine geri koyabilmek için aşırı hızda çalışır ve cilt yüzeyinde eskisinden daha fazla yağ oluşmasına neden olur.


4

Efsane: Eğer yağlanan cildin değişsin istiyorsan, beslenme şeklini değiştir.
Gerçek: Yağlı cilt genetiktir. Aynı zamanda genellikle ciltteki yağ üretimini etkileyen hormonlara bağlıdır. Bu nedenle yaşam tarzınızın cilt sağlığınızı etkileyebileceği doğru olsa da, yağlı cilt için yapabileceğiniz en iyi şey dengeye gelmesini sağlamaktır.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr