site içi arama

cilt kütüphanesi

cilt yağlanma sorunları hakkında

siyah nokta

Siyah nokta probleminden kurtulmanın yolları
Sadece ergenler değil, özellikle yağlı cilde sahip erişkinlerinde yaşadığı ortak problem siyah noktalar! Genellikle burnumuzun üzeri, alnımız ve çene bölgemiz gibi yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde görülürler. Peki siyah noktaları cildimizden nasıl yok edeceğiz?

Aslında çok kolay! Aşağıdaki adımları takip edin.

1. İlk yapmamız gereken cildi etkili bir şekilde temizlemek olmalı. Böylece gözeneklerinizin tıkanmasını ve yeni siyah nokta oluşmasını engellemiş olursunuz. Çünkü siyah nokta denilen şeyler, aslında cildinizden iyi arındıramadığınız kirin, yağın, makyaj malzemelerinin, güneş koruyucuların gözeneklerinizde birikmesi ile oluşur. Bu nedenle cildinizi sabah-akşam kurutmadan derinlemesine arındıracak ürünler ile temizleyin. Cildinizdeki yağlanmanın durumuna göre kil bazlı bir temizleyici de kullanabilirsiniz.
2.Düzenli olarak peeling yapın. Peeling yapmak, cildin yüzeyindeki ölü deri hücrelerini arındırırken, birikimlerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Bu işlemi düzenli yapmanız aynı zamanda cildinizin daha pürüzsüz ve daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.
3.Haftada 1-2 gün kil maskesi uygulayın. Kil maskeleri, siyah noktaları temizlemenin en etkili yollarından biridir! Çünkü kil bazlı ürünler gözenekleri tıkayan birikimlerin temizlenmesini sağlar. Maskeyi problemin olduğu bölgelerde haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, siyah nokta oluşmasını önlemek için kullandığınız makyaj malzemelerinizin ve bakım ürünlerinizin komedojenik olmamasına, makyaj malzemelerinizi cildinizden iyi arındırmaya özen gösterin. 

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
SLC Web Mühendisliği
www.slc.com.tr