%12 indirim

Tüm ürünlerde %12 indirim fırsatını kaçırmayın… Stoklar ile sınırlı!

alışveriş yap

cilt kütüphanesi

cilt traş sorunları hakkında

8 ipucu & daha iyi tıraş için

Inanabiliyor musunuz ortalamada bir erkek hayatının altı aydan fazlasını tıraşla geçiriyor ama en temel cilt problemine çözüm sunan tıraş ürünleri kullanmıyor. Yumuşak, sakin bir cilt ve bu güne kadar olduğunuz en iyi tıraşı olmak için cilt bakım eksperlerimizin sizinle paylaştıkları ipuçlarını uygulayın.

Önce duş alın. Duştan kaynaklanan nem ve ısı cildinizi ve sakalınızı tıraş öncesi yumuşatarak daha yakın tıraş olmanızı sağlayacaktır.

Tıraş batıklarından kurtulun. Tıraş batıkları, sakalın bir kıl folikülünden çıkıp yakınındaki foliküle tekrar batması ile oluşur. Daily Clean Scrub gibi eksfoliasyon özelliği olan bir temizleyici kullanmak ciltteki birikimleri temizleyerek tıraş batıklarını engelleyecektir. (Eğer hassas cilde sahipseniz akşam eksfoliasyon yapıp sabah tıraş olmayı deneyin.)

1. Genel gidişe uyun. Kılın ters yönünde tıraş olmak batıkların ve tıraş tahrişinin artmasına sebep olur. Kıl yönünde tıraş olmak doğru olandır. Eğer sakalınızın hangi yönde çıktığından emin değilseniz, tıraştan bir ile üç gün sonra elinizi sakalınızda gezdirip sakal yönünüzü tayin edebilirsiniz.

2. Kalın, yoğun sakal? Tıraş cildinizde iritasyon yaratabilir. Bu rahatsızlığı engellemek için tıraş öncesinde kıl folikülünü yumuşatmak ve sakalı kaldırmak gerekir. Tıraş kremini sürmeden önce koruyucu Pre-Shave Guard’ı kullanmak gerekir. Bu cildiniz ve tıraş bıçağı arasında yastık vazifesi görür.

3. Alkole son. After Shave sürdüğünüz zamanki yanmayı bilirsiniz. Bu alkoldür. Antiseptik özelliği yanısıra, iritasyon yaratabilir ve cildinizin doğal koruyucu bariyerini oluşturamaz. Bunun yerine tıraş hassasiyetini giderici, iritasyonu rahatlatıcı Meyankökü içeren Post-Shave Balm kullanın.

4. Aydınlatma. Tıraş bıçağını çok bastırmak daha yakın tıraş olmanızı sağlamaz. Sadece daha fazla iritasyona ve dikkatli olmazsanız tıraş kesiğine sebep olur.

5. Sakin ve istikrarlı olan kazanır. Tıraş olurken sabit ve bir birini takip eden tıraş bıçağı hareketleri en iyi sonucu verir. Sakalı 2-4 cm’lik uzunluklarda kesin

6. Jileti yıkayın. Her sefer. Daha yakın tıraş için her tıraş darbenizden sonra jileti yıkayın. Jilette ne kadar çok birikim olursa o kadar sakal yamaları kalır.

Artık bilgiye sahip olduğunuza göre, bir sonraki tıraşınız zevksiz bir deneyim olmayacak. En iyi sonuçlar için doğru ürünleri kullanın ve tıraşa zamanı ayırın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr