cilt kütüphanesi

temel cilt bakımı

rahatlatıcı bir banyo (veya duş!) rehberi

rahatlatıcı banyo ve duş rehberi

Hikayede öne çıkanlar.

Kısa bir duş veya banyo bile rahatlamanızı sağlayabilir.
Birkaç kolay adımın ardından banyonuzu keyfe dönüştürebilirsiniz.


Bir çoğumuz belki farkında değiliz ancak vücut bakımı kültürel tarihimizde büyük bir rol oynuyor. Yüzyıllar boyunca, banyo ve duş ritüelleri hijyenin ötesinde şifa ve arınmadan, rahatlama ve sosyalleşmeye kadar pek çok amaca hizmet etmiştir.

Bugün, rahatlatıcı bir banyoyu yoğun programınıza sıkıştırmaya çalışmak fikri genellikle erişilmez bir lüks gibi görünüyor. Aslında bu her zamankinden daha önemli: Yapılan bazı çalışmalar düzenli banyo yapan insanların diğerlerinden daha mutlu ve daha az stresli olduklarını gösteriyor!

Neyse ki, sonraki banyonuzu yenileyici bir deneyim haline getirmek şaşırtıcı şekilde kolaydır. Beş dakikalık bir duş veya rahatlatıcı bir banyo yaparken, gününüze bir huzur ve denge duygusu getirmek için bu kolay uygulanabilir adımları izleyin.

her dakika önemli

Çoğu zaman rahatlatıcı bir banyo deneyimi için vaktimiz yok. Peki! Hızlı bir duş veya banyo bile sağlıklı uykuyu desteklemeye, gerginliğinizi azaltmaya ve hatta yaratıcılığınızı arttırmaya yardımcı olabilir.

ambiyans yaratın

Her banyonuza veya duşunuza, temiz bir banyo ve sakin bir ortamla başlayın: hafif bir aydınlatma, kokulu bir mum veya rahatlatıcı bir çalma listesi seçin. Banyo ürünlerinizi de düşünün; Dermalogica Vücut Koleksiyonu’nunda olduğu gibi rahatlatıcı koku seçenekleri rahatlatıcı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olabilir.

nemli kalın

Özellikle uzun bir banyodan keyif alıyorsanız, kaybettiğiniz suyu geri kazanmanıza yardımcı olmak için yanınızda bir bardak su bulundurun.

temizlenme

Geleneksel Japon banyo kültüründen bir ipucu alarak, Conditioning Body Wash gibi cildi besleyici bir temizleyici ile küvet keyfinden önce hızlı bir duş almanızı öneririz. Bu küvet keyfinizi daha da rahatlatıcı kılar.

ısı durumu

Banyo yaparken veya duş alırken suyun fazla sıcak olmasından kaçının: aşırı sıcak su cildinizi kurutabilir ve potansiyel olarak Egzema veya Rosacea gibi cilt durumlarının artmasına neden olabilir. İyi bir sıcaklık ölçüsü, kendi vücut sıcaklığınıza yakın olmalıdır : 37 derece.

aşırıya kaçmayın

Gevşemek için kendinize zaman ayırın, ancak 30 dakikayı geçmeyin: uzun süreli duş veya banyo cildin faydalı yağlarını yok edebilir ve cildin doğal lipit bariyerini bozabilir. Eğer banyodan veya duştan sonra cildinizi kuru hissediyorsanız, cilt bariyerini Phyto Replenish Body Oil gibi cildi besleyici özelliği zengin ve tazeleyici bir yağ ile onarmaya yardımcı olun.

banyodan sonra

Eğer mümkünse, günlük hayatınıza dönmeden önce banyodan sonra bir süre kendinizi dengeleyin: bir kitap okuyun, çayınızı yudumlayın ve programınız izin verdiği sürece rahatlayın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr