cilt kütüphanesi

temel cilt bakımı

eksfoliasyon yapmanın en doğru yolu nedir?

rahatlatıcı banyo ve duş rehberi

Hikayede öne çıkanlar.

Düzenli eksfoliasyonu cilt bakımı rutininize dahil etmeniz; aydınlık, ışıltılı ve sağlıklı görünen cildi korumanın anahtarıdır.
En iyi sonuçlar için eksfoliasyon yaptıktan hemen sonra cildi nemlendirmek önemlidir.


Bunu okuyorsanız, muhtemelen zaten düzenli eksfoliasyonun daha aydınlık, daha tazelenmiş bir cilt görünümüne yardımcı olduğunu biliyorsunuzdur.

Bunun nedeni, eksfoliasyon işleminin hücrelerin doğal dökülme sürecini  (deskuamasyonu) hızlandırmasıdır.

Ama doğru yapıldığında eksfoliasyonun diğer tüm cilt bakım ürünlerinizin daha iyi çalışması için yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Evet bu doğru: Eğer cansız, mat, ölü deri hücrelerini eksfoliasyon yoluyla atamazsanız, bunlar cilt bakım ürünlerinizdeki aktif bileşenlerin cilt tarafından uygun şekilde emilmesini engelleyen bir tabaka oluşturabilirler.

Işıltılı, parlak ve sağlıklı görünen bir cilt için cilt bakımı rejiminize düzenli peelingi nasıl ekleyebileceğiniz işte burada :

1. Çift Temizleme Yapın

Doğru eksfoliasyon temiz bir cilt ile başlar - bu da Dermalogica Çift Temizleme işlemine PreCleanse ile başlayıp, size önerilen bir Dermalogica temizleyicinizle bitirmeniz anlamına gelir. Bu iki adım rutini makyaj kalıntılarını, fazla yağı ve diğer kirleri temizlemenin en iyi yoludur, böylece eksfoliantınız da kendi işini yapabilir.

2. Eksfoliasyon Yapın

Kimyasal mı fiziksel mi, günlük mü yoksa haftalık mı: İlk adım cildiniz için doğru eksfoliantı bulmaktır.
Cildinize aşırı eksfoliasyon yapmaktan kaçınmak için cilt durumunuza uygun olan bir ürün seçin. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Face Mapping yapın!

3. Nemlendirin

Eksfoliasyon, cilt bakım ürünlerinin emilmesini önleyen donuk, mat ve ölü deri hücrelerini arındırır - ve bu da cildi  nemlendirmenin en iyi yolunun eksfoliasyondan hemen sonra olduğu anlamına gelir.
Ekstra nemlendirme etkisi istiyorsanız, Hydro Masque Exfoliant'ı deneyin: çift etkili formülü eksfoliasyon yaparken cilde yoğun bir nem desteği sağlar.

4. Hedefe Yönelik Bakımları Uygulayın

Artık cilt uygun şekilde nemlendirildiğine ve ürün emilimi için hazırlandığına göre, şimdi hedefe yönelik bakım ürünlerinizi uygulama zamanı! Hangi ürünlerin size uygun olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir cilt uzmanı ile görüşün!


Hangi eksfoliantların cilt bakımı rutininize uygun olduğu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?
Tamamen kişiselleştirilmiş bir bakım rejimi için size en yakın Dermalogica cilt uzmanı ile görüşün.

Dermalogica.com.tr'den cilt bakım önerileri ile ilgili daha fazla ipucu alın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr