site içi arama

cilt kütüphanesi

temel cilt bakımı

çocuğunuzun cildini yaz koşullarına karşı koruyun

Çocuklar için:

Erken yaşlarda başlamak oldukça önemlidir: yeni doğmuş bebeğinizi güneş ışınlarına karşı koruyun. Bebeğiniz 6 aylık olduğunda, bir güneş koruyucu uygulamaya başlayabilirsiniz. En uygun olanı, korumak için kimyasal güneş filtreleri içermeyen, Super Sensitive Shield SPF30 gibi Titanyum Dioksit ve Çinko Oksit ile koruma sağlan bir ürün kullanmanız olacaktır.

Uygulamadan önce şunlara dikkat edin: Kimyasal bazlı güneş koruyucularının ciltte aktive olmaları için elli bir süreye ihtiyaç vardır: zaten güneş altında olduğunda uygulamak, hasara maruz kalması anlamına gelir! Güneş koruyucusunu bol miktarda ve güneşe çıkmadan 30 dakika önce uygulayın!

Ve sizin için...

Yeterli temizlemeyi ihmanl etmeyin… güneş koruyucular cilde yapışan ve yüzeye yayılacak şekilde tasarlanırlar, bu da yapışkan ve yağlı bir his ve sivilce oluşma riski taşıması anlamına gelir. Cildinizi mutlaka iki kez temizleyin: temizlemeye suda çözünebilir özellikteki bitkisel yağ bazlı ürünümüz PreCleanse ile başlayarak cildinizdeki kirleri, güneş koruyucuları, makyajı ve hatta suya dayanıklı maskarayı arındırın! Ve daha sonra size önerilen Dermalogica Temizleyicisi ile devam ederek cildinizi daha derinlemesine temizleyin.

Aşağı çatı etrafında sürüş farklı iklimlerde tatil ve klimalı ortamda oturan cildinizin nem dışarı her damla berbat - cilt nemli ve nemli tutun. Özellikle rüzgarda, faklı iklimlere gittiğinizde ya da cildinizdeki her damla suyu alıp götürecek klimalı ortamlardaysanız mutlaka cildinizi nemli tutun! Temizleme işleminden sonra, nemlendiricinize geçmeden Multi-Active Toner ile nemi cildinize hapsedin. Hatta yanınızda seyehat boyunu taşıyarak cildinizi tüm gün boyunca nemlendirebilirsiniz!

Eksfoliasyon yapın! Bu işlem kuru, mat ve cansız ölü cilt hücrelerinin atılmasını sağlayarak, daha sonra uygulanacak olan nemlendirici içeriklere sahip ürünlerin daha iyi emilmesine yardımcı olur! Ancak bol köpüren, yoğun miktarda parfüm içeren duş ürünlerini, daha da kurutmaması için cildinizden uzak tutun. Exfoliating Body Scrub’ı tercih edin veya sabun içemeyen Conditioning Body Wash’ı The Ultimate Buffing Cloth (özellikle sertleşmiş bölgeler ve sırtınızda kullanmak için!) ile birlikte kullanarak vücudunuza peeling yapabilirsiniz.

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
SLC Web Mühendisliği
www.slc.com.tr