en sevilen ürün %50 indirimli !

1.300₺ ve üzeri alışverişlerde orijinal boy daily microfoliant 710₺ yerine %50 indirimle 355₺

alışveriş yap

cilt kütüphanesi

cilt kuruluğu sorunları hakkında

Yazın susuzluğunu bastırmak

Yazın en çok yaşadığımız şey nedir? Elbette susuzluğun geri dönmesi, şok diyetler, neme aç bir cilt, klimalar, seyahat ve tatil! Eğer her zaman yazın cildinizin kışınki kadar kurumadığını düşünüyorsanız, haklısınız. Peki cildin bu kadar gergin hissedilmesine neden olan nedir? Cevap: cildiniz nemsiz olabilir.

İlk düşünmeniz gerekenler: kuru cilt veya genel olarak ciltteki yağ eksikliğinden dolayı yaşanan alipoid cilt.

Nemsiz cilt ise nem (su) eksikliği ile karakterize edilir.

Yağlı ciltlerde de nemsizlik yaşanabilir çünkü nemsizlik ciltteki su eksikliğidir – yağ değil. Bu da yağ bezlerinin aktivitesinin hala normal olabileceğini veya nemsiz ciltlerde de aşırı aktif olabileceğini gösterir. Şimdi aradaki farkı biliyorsunuz- o zaman suya aç cildi doyurmanın tam zamanı: Genellikle ilk aklımıza gelen ağır yapıdaki kremler olsa da, terleme seviyelerimiz sıcak aylarda daha fazla olacağından sivilcelenme yaşayabilirsiniz. Bunun yerine, hafif yapıda, kolay emilen sıvı bir nemlendirici ürünü kullandığınız nemlendiricinizin veya güneş koruyucunuzun altına uygulayın - Skin Hydrating Booster bizim bu konudaki favorimiz.

Gün boyunca, her gün Multi-Active Toner uygulayın – sabahları cildinizi nemlendirmek ve öğleden sonraları masanızda çalışırken, arabanızda spora giderken.. cildinizi ferahlatmak için kullanın. Bu nemlendirici, çabuk emilen ve ardında yapışkan bir kalıntı bırakmayan bir ürün.

Haftada 3 kere cildi rahatlatmak, onarmak ve nemsizliği azaltmak amacıyla Skin Hydrating Masque uygulayın. Sıcak günlerde, soğutucu etkisini arttırmak için uygulamadan 5 dk önce buzdolabına koyabilirsiniz.

Güneş koruyucunuzu her zaman kullanın, gün ışınlarına yakalanmayın. Eğer hasar meydana geldiyse, cildi onarmak için acele edin. Kızarıklık ve enflamasyonu azaltmak ve cildi serinletmek konusunda After Sun Repair’e bu konuda güvenin. After Sun Repair yazın olduğu kadar aynı zamanda ağda işlemleri sonrasında da olmazsa olmazlardandır!

Cildinize hem içerden hem de dışarıdan destek sağlayın. Her gün günde en az 8 bardak sade su için. Eğer bir kahve, çay veya soda fanatiği iseniz, tüketiminizi dengelemek için 3 ekstra bardak su için. Nemi desteklemek amacıyla karpuz, elma, üzüm, brokoli ve kırmızı ayı üzümü gibi su açısından zengin mükemmel meyve ve sebzeleri tüketmeyi unutmayın!

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr