cilt kütüphanesi

cilt kuruluğu sorunları hakkında

Kuru cilde mevsimlerin etkisi

Mevsimlere benzer şekilde, cildimizde de dalgalanmalar meydana gelebilir. Doğanın iklimsel döngüsü ile birlikte kalorifer ve klimalar gibi ısınma araçları nedeniyle cildimiz sürekli olarak tehdit altındadır.

Soğuk rüzgar ve düşük sıcaklıklar cildi kurutabilir ve cildin yağ dengesini bozarak kuruluk hassasiyet ve zamansız yaşlanmaya neden olabilir.

Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalınması, suyun ciltten buharlaşmasına neden olur ve bu nedenle de yandığımız veya bronzlaşan bölgelerimiz diğer bölgelere göre suya ve neme çok daha fazla ihtiyaç duyarlar. Isınma araçları da aynı şekilde cildi kurutur: ılık, kuru hava bulunduğu ortamdaki bütün nemi bir sünger gibi kendine çeker.

Profesyonel cilt bakım terapistiniz ile görüşerek cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmak için bakım rejiminizi mevsimlere göre değiştirmesini isteyin. Yapacağınız değişiklikler sadece birkaç üründe (örneğin bir nemlendirici kremden daha hafif yapıda bir losyona geçmek gibi) olabilir ama tüm yıl boyunca cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olacaktır.  

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr