cilt kütüphanesi

cilt kuruluğu sorunları hakkında

Kış bakım önerileri

Kış soğuğu ve düşük nem seviyesi, aşırı sıcak duş ve sabun-bazlı ürünlerin kullanımı gibi işlemlerle bir araya geldiğinde nemi ciltten sökebilir. Dışarıdan bakıldığında cilt cansız ve mat görünür, gerginlik hissedilir, kuru ve kaşıntılıdır. Ancak mikroskopik olarak incelendiğinde nemsiz ve yağsızdır ve cildin doğal koruyucu bariyer tabakası zayıflamıştır. Bu da kimyasalların cilde daha kolay etki etmesi ve kızarıklık, iritasyon ve hassasiyet ile sonuçlanır.

Soğuk iklim koşullarında nemi tabakalar halinde cilde uygulamak, cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırmaya, kuru ve susuz kalmış cildinizi rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Cildi yeniden nemlendirmeye yardımcı Aloe Vera ve Salatalık içeren ferahlatıcı bir tonik olan Multi-Active Toner ile başlayın.  Temizlemeden sonra gerginliği azaltmak ve cilde nemi hapsetmek amacıyla cilde uygulayın.

Kuruluktan hasar görmüş cildi nemlendirmek için Phyto Replenish Oil ile devam edin.  6-10 damla ürünü direkt olarak cilde uygulayın veya en sevdiğiniz Dermalogica nemlendiricinizin içine karıştırın. 

Ekstra destek sağlamak için Skin Hydrating Masque ‘ı haftada 2-3 kez temizleme işleminden sonra cildi yatıştırmak, antioksidan vitaminler ile korumak ve ince çizgilere nem vererek azaltmak için uygulayın.

Bütün kış boyunca cildinizin nemli ve sağlıklı olması için tabakalar halinde ürün uygulamayı unutmayın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr