Tüm ürünlerde %15 indirim!

Tüm ürünlerde %15 indirim! Stoklar ile sınırlı…

alışveriş yap

cilt kütüphanesi

cilt kuruluğu sorunları hakkında

Cildiniz kuru mu yoksa nemsiz mi?

Cildinizde kuruluk hissettiğinizde, cildinizin gerçsekten de kuru olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu aslında sadece cildinizdeki nem eksikliği olabilir ve cildinizin suya ihtiyacı olabilir. Peki bu tam olarak ne demek, gelin bir göz atalım.

Öncelikle, cilt durumu ve cilt tipi olmak üzere iki ayrı kavram vardır. Cildinizin tipi, (kuru cilt veya yağlı cilt gibi) doğduğunuz andan itibaren değişmeyecek bir özelliğinizdir. Cildinizin durumu ise, akne ve kızarıklıklar gibi daha geçici problemleri tanımlar ve geçici olarak ya da daha uzun süreler herkesin yaşayabileceği durumlardır.

Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz, bu cildinizde yağın eksik olduğu anlamına gelir. Siz bununla doğdunuz demektir ve bu nedenle de cilt kuruluğunu eller, saç derisi, bacaklar gibi vücudunuzun her bölgesinde hissedersiniz. Nemlendirici krem ve losyonlar kullandığınızda, anında emilir ve kaybolur. Eğer bu söylediklerimiz size yakın geliyorsa, kuru cilt bakımı yapmalısınız yani günlük olarak yağ veya krem bazlı bir ürün kullanmanız gerekir. Ayrıca haftalık olarak kuru ciltler için maske kullanarak, cildinizi besleyebilirsiniz.

Eğer nemsiz cilt durumuna sahipseniz, cildinizde su eksikliği var demektir. Bu durum makyaj, beslenme, yanlış ürün kullanımı, iklim koşulları gibi birçok nedene dayanıyor olabilir. Ancak burada yanıltıcı olan nokta şudur: Cildiniz nemsizken, eksilen suyu yerine koyabilmek için daha fazla yağ üretmeye başlar. Bu da cildinizde sivilceye ve kızarıklıklara neden olabilir. Yani cildinizi aynı anda hem kuru, hem de yağlı hissedebilirsiniz. Size tanıdık geliyor mu? O zaman cildinizi neyin nemsiz bıraktığını bulun ve onu düzeltin. İhtiyaç duydukça Skin Hydrating Masque gibi cildinizi dengelemeye yardımcı olacak ürünleri kullanın. Ve gün boyu cildinizi nemlendirecek bir toniği elinizin altında tutun.

Ekstra Öneri: Hazır sudan bahsetmişken, cildimizin yediklerimiz ve içtiklerimizden faydalanan en son organımız olduğunu yani içtiğimiz sudan neredeyse en sonuncu olarak faydalandığını bilmenizde yarar var. İşte bu nedenle de cildinizin daha nemli ve rahat hissetmeniz için dışarıdan bölgesel olarak bir ürün uygulamanız çok daha önemlidir.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr