cilt kütüphanesi

cilt hassaslığı sorunları hakkında

Bu mevsim kızarıklıktan kurtulmanın 8 ipucu

Cilt kızarıklığına son verin. Heyacanlandığımızda hissettiklerimizi hepimiz biliriz. Göz bebeklerimiz büyür. Nabzımız hızlı atmaya başlar. Avuç içlerimiz terler. Fakat bazılarımızın yüzü kıpkırmızı olur, sıcak basar ve rahatsız olurlar. Buna ne sebep olur? Bu ciddi bir sorunun habercisi midir? Herhangi bir şekilde engellenebilir mi

Dermalogica ve The International Dermal Institute’daki cilt sağlığı otoritelerine göre, cildin kızarmasının birkaç nedeni vardır. Bunlardan bir çoğu genlere veya çevreye bağlıdır. Ama açık tenli, hassas, hassaslaşmış veya çabuk tepki veren cilde sahip veya rosacea’lı kişiler için kızarıklık sürekli bir sorundur. Hiçbir tedavisi bulunmazken, aşağıdaki ürün değişiklikleri ve yaşam şekli bu duruma yardımcı olabilir.

1. Sabundan kurtulun!
UltraCalming Cleanser gibi cildi rahatlatıcı, sabun içermeyen ve ciltte iritasyon yaratmayan bir temizleyici tercih edin.
2. Daha az su kullanın
Aşırı hassas cilt için su özellikle sıcak su uyarıcı olabilir. Çok fazla duş, banyo yapmayın.Cilt bakım terapistinizden soğuk nemli pamukla kullanabileceğiniz temizleyiciyi öğrenin.
3. Fiziksel — güneş filtresi kullanın
Her gün güneşe maruz kalmak ve kimyasal güneş filtreleri cilt iritasyonunu arttırır. Fiziksel güneş filtreleri Titanyum Dioksit veya Çinko Oksit içeren en az SPF15 ve üstü güneş koruyucu tercih edin. Hatta daha da iyisi cildi sakinleştirici Yeşil Çay ve Mayan Kökü içeren bir ürün kullanın. (Ultra Sensitive Tint SPF30’u deneyin.)
4. İritasyon yapan maddeleri dışlayın
Suni renklendirici, suni koku ve lanolin gibi iritasyon yapıcı maddeler içeren ürünleri kullanmak veya çok fazla ürünü rejimize katmak hassasiyeti, ani kızarıklığı ve iritasyonu arttırabilir. Aynı zamanda kese veya scrub gibi aşındırıcıları kullanmaktan kaçının.
5. Isıyı azaltın
Alkol, kafein, baharatlı gıdalar, suni tatlandırıcılar, kırmızı şarap, domates, ve süt ürünleri gibi gıdalardan uzak durun. Hassasiyeti tetikleyebilirler.
6. Yeşili tercih edin
Tek başına veya makyajdan önce doğal mineral yeşil ton içeren bir nemlendirici kullanarak kızarıklığı gizleyin.( Redness Relief Primer SPF20’ı deneyin.)
7. Sigarayı bırakın
Sigara içmek bir tür cildi içerden boğmak gibidir. Sigara damarları sıkıştırırken vücudun cilde oksijen ve besinleri iletmesini baskılar. Bu da cildin daha duyarlı olmasına sebep olur.
8. Gevşeyin!
Derin nefes teknikleri ve gülme özellikle utanma gibi sinirsel reaksiyon ile oluşan kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur. Kızarmanın utanılacak bir şey olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Aslında yanakların kızarması gençlik,sağlık ve dinçliğin göstergesidir, bu yüzden insanlar ezilmiş kirazla, pancarla, günümüzde makyaj ile bunu oluşturmaya çalışıyorlar!
cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr