cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

yaz için 6 mükemmel öneri

İşte size cildinizi güneş ışınları ile yüzleşmeye hazırlamak için 6 mükemmel öneri!


1. daha temiz ve pürüzsüz bir cilt için peeling yapın

ne yapar:Peeling ölü ve cansız cilt hücrelerinin ve birikimlerin ciltten atılmasını sağlar, ciltte birikim oluşumunu önler. Ayrıca daha sonra uygulanacak olan tonik ve nemlendiricilerin daha iyi emilmesine yardımcı olur, cildin nem seviyesini arttırır.

ne zaman: Sabahları tonik, nemlendirici, SPF’li ürün veya makyaj uygulamadan önce kullanın. Öneri: Cildinize peeling yaptığınızda makyajınız daha uzun süre dayanacaktır!

Yaz için 6 mükemmel öneri

unutmayın:Peeling yaptıktan sonra, nemi cildinize hapsetmek için nem veren bir vücut kremi uygulayın. Yeni peeling yapılmış ve tazelenmiş cildinizi korumak için SPF’li bir ürünle devam edin (FDA tarafından önerilmektedir).

ürün önerileri: Daily Microfoliant®, Thermafoliant Body Scrub, Body Hydrating Cream.

2. cildinizi nemli tutun

nasıl: Nemlendirici maske uygulamasını haftada bir veya iki kez yaparak, bakım rejiminizdeki nem seviyesini arttırın. Dermalogica’nın Konsantre Booster’ları bu konuda idealdir ve nemlendiricinin altına uygulandıklarında çok iyi çalışırlar. Tonikler cilt gözeneklerini dengelerken, cildi nemlendiriciye hazırlar ve ferahlatırlar. Öneri: Yenileyici bir toniği masanızda, arabanızda, sporda ve uçakta yanınızda bulundurun ve cildinizi ferahlatmak istediğiniz her an cildinize püskürtün!

ürün önerileri: Antioxidant HydraMist,Skin Hydrating Masque.

3. H20 (Su) ile dost olun

neden:Yüksek sıcaklıklar ve doğa sporları yapmak içsel nemsizliği arttırdığından, baş ağrılarına ve baş dönmelerine neden olabilir!

ne yapabilirsiniz:Vücudunuzun ve cildinizin ihtiyacı olan kritik nemini dengelemek ve toksinleri vücudunuzdan atabilmek için her gün günde 8 bardak su için. Öneri: Eğer kafeinli içecekleri çok fazla tüketiyorsanız, içtiğiniz su miktarını üç katına çıkarmanız gerekir!

ürün önerileri: Sadece su!

4. yeterince korunduğunuzdan emin değilseniz, güneş kreminizi uygulayın (hatta tekrar uygulayın!)

neden: Sadece güneş kremi uygulamanız yetmez: yeterli miktarda ve gereken sıklıkta uygulama yapmak zorundasınız. Yapılan çalışmalar, birçok kişinin günlük koruyucusunu kullanması gereken miktarda kullanmadığını göstermektedir.

ne kadar: Tüm yüz için bir tatlı kaşığı, vücut için iki yemek kaşığı dolusu kullanmak yeterlidir.

hangi sıklıkla: Her iki saatte bir yeniden uygulayın. Öneri: Gün ortasından akşamüstü saatlere kadar güneşten uzak durun.

bonus:Bugünün gelişmiş formülleri ve teknolojisi, kendi cilt durumunuza göre bir güneş kremi seçme şansı verir. Böylece yağlı ciltler yağsız, matlaştırıcı, ekstra emülsiyon yapıdaki formülleri kullanırken, hassas ciltlerde kimyasal içermeyen formülleri uygulayabileceğiniz anlamına gelir.

ürün önerileri: Oil Free Matte SPF30, invizible physical defense SPF30
 

Yaz için 6 mükemmel öneri

 

5. hasarlı cildinizi onarın

nedir: Güneş koruyucunuzu kullanmayı unuttunuz, yeterince kullanmadınız veya güneşin altında konuşmaya daldınız.

sıradaki:Ne yazık ki olan oldu, hassasiyet oluştu ama acı çekmek zorunda değilsiniz! Onarıcı bitkiseller içeren serinletici bir jel ile soyulmayı engellemeye, ciltteki kızarıklığı ve enflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

nasıl:Serinletici özellikteki bir balmı, özellikle pembe görünen bölgelerden başlayarak hasarın oluştuğu tüm bölgelere bol miktarda uygulayın.

önlemek için:Su toplamalarının yaşandığı güneş yanıkları, sizin melanom (cilt kanseri) olma riskinizi iki kat arttırır – her sene bir doktora görünmeyi unutmayın ve karsinoma ve malign melanom belirtilerini erken teşhis edebilmek için her ay kendi kendinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Yeni oluşan herhangi bir kitle veya ciltte yeni başlayan bir değişim olup olmadığına dikkat edin.

 

6. güneş hasarını onar ve bakım yap

cilt hasarının sebebi:UV ışınları kahverengi lekeler, cilt kalınlaşması ve kırışıklıklar gibi foto-yaşlanmanın çok farklı formlarına neden olabilir. Güneş ışınları cilt ile temas ettiğinde, bir dizi hasar mekanizması (bariyer lipidlerin zarar görmesi de dahil) ve enflamasyona neden olur. Sağlıklı hücre büyümesini etkileyen serbest radikallerin üretimi artar ve kolajeni parçalayan enzimler uyarılır.

ne yapmalı:Bronzlaşmak ve bronz görünmek çok popüler olabilir ancak ciltte hasar meydana getirir. Cildinizde anti aging içeriklere sahip ürünler kullanarak meydana gelen hasarları geri döndürmeye yardımcı olabilir ve cildinizi UV ışınları ile tetiklenen yaşlanma belirtilerine karşı koruyabilirsiniz.

ürünönerileri: Power Rich™, MultiVitamin Power Recovery® Masque, Phyto Nature Firming Serum,Biolumin-c Serum 

 

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr