cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

her yaşta sağlıklı cilt

Proaktif bir yaklaşım ile, ister 13’ünüzde veya 60’ınızda olun cildinizin güzelliğini belirleyen şey aslında cildinizin ne kadar sağlıklı olduğudur.  Şimdi Dermalogica’nın Uluslararası Eğitim Direktörü Annet King’ten gelen önerilere bir göz atalım.
 
20’lerimizde cildimiz

Ciltte halen ciddi derecede bir sebum (yağ) üretimi vardır ve cildimiz yaklaşık her 14-25 günde bir düzenli yaşanan sağlıklı bir hücre devrine sahiptir. Sivilceler hala problem yaratıyor olabilir ancak göz çevresinde ince çizgilerin oluşmaya başladığını da görebilirsiniz.

Cilt güneş banyoları, sigara kullanımı, gece geç saatler ve alkol kullanımı gibi kulağa ilk başta hoş gelen ancak bundan 10 sene sonra bu yaptıklarımızın intikamını almak üzere yaşadığı her şeyi mükemmel bir şekilde kaydeder.

Günlük rutin

PreCleanse  makyajı ve birikimleri temizlemeye yardımcı olur, arkasından Special Cleansing Gel ile devam edin veya yağlı ve akneye eğilimli bir cildiniz varsa  Dermal Clay Cleanser/Clearing Skin Wash kullanabilirsiniz.
Gözeneklerinizi temizlemek ve cildinizi daima yenilenmiş hissetmek için Daily Microfoliant® gibi nazik ve günlük bir eksfoliantı bakımınıza ekleyin. 
Nazik göz çevresini korumak ve onarmak için Total Eye Care with SPF15 kullanmaya başlayın.
Her gün güneş hasarlarını minimumda tutmak ve hiperpigmentasyonu (yaşlılık lekeleri) önlemek için

bir güneş koruyucu kullanın. Solar Defense Booster SPF50’yi nemlendiriciniz veya fondoteninize karıştırarak SPF koruma sağlayın!  

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr