cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

her gün güneş kremi kullanmalı mıyım?

Cilt mükemmel bir arşivcidir. Güneşe maruz kaldığınız her an, var olan probleminize yenilerini ekler ve bunları yıllarca biriktirir. Erken yaşlanma belirtilerinin en önemli nedenlerinden biri olan güneş, cildimize sıkılık ve dolgunluk veren kolajen denen maddenin azalmasına, ciltte kırışıklık ve leke oluşmasına neden olur. Cildimizin bağışıklığının da azalmasını tetikleyen güneşin zararlı ışınları, cilt kanseri potansiyeli taşır.

Dışarıda yemek yerken ya da 20 dakikalık bir yürüyüşteyken bile bu hasar birikir ve göz çevresi kırışıklıkları, yüz sarkması gibi belirtilere neden olmak için yeterlidir.

Tüm bunlardan cildi korumak için neyse ki artık daha geliştirilmiş güneş kremi formülasyonlarına (daha az kireçimsi, daha az yapışkan, yağlandırmayan) sahibiz, günlük bakımımızın bir parçası olarak her gün SPF içeren güneş kremi kullanabiliyoruz. Cildinizi yaşlandıran UV ışınlarına karşı hangi güneş koruyucu kremin cildiniz için en uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bir cilt uzmanına danışabilirsiniz.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr