site içi arama

cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

hassas göz çevresinin bakımı

Göz kenarınıza baktığınızda ne görüyorsunuz? Eğer ince çizgiler ve kırışıklıklar ise, yalnız değilsiniz. Göz çevresindeki ince çizgiler, 20’li yaşların başlarında oluşmaya başlar. İşte nedenleri: göz çevresindeki doku, diğer bölgelerden çok daha incedir ve neredeyse 5 sayfa kağıdın kalınlığındadır. Bu kalınlık koruyucu bariyerin olmamasından kaynaklanır ve bu bölgenin genetik, içsel (doğal) yaşlanma, fiziksel özellikler ve doğal yıpranma süreci ile tetiklenen hasarlardan çok daha kolaylıkla etkilenmesine neden olur. Ayrıca yaşam tarzı, alerjiler, hastalıklar, UV ışınlarına maruz kalınması ve iklimsel değişimler de göz bölgesinde oluşacak çizgilerin yoğunluk derecesini belirler.

Göz çevresinde yaşanan ince çizgiler ne yazık ki bazılarımız için sadece bir başlangıçtır. Sinir bozucu bu ince çizgileri azaltmak için kullanılan yüksek aktif maddeye sahip formüller bazen çok agresif olabilir ve enflamatuar süreci tetikleyebilir. Ne gariptir ki, devam eden bu enflamatuar süreç, o bölgede hasar oluşturarak zamansız yaşlanmayı tetikler. Bu da ince çizgileri azaltmak için tasarlanmış olan güçlü bakımların, aslında hasarı önlemek yerine o bölgeye daha da zarar vermesi anlamına gelir.
 

Dermalogica’nın UltraCalming™ serisinin en yeni ürünü olan UltraSmoothing Eye Serum, göz bakım ürünleri ile yaşanan iritasyon ve hassasiyeti tetiklemeden, göz bölgesindeki yaşlanma belirtilerini hedef alan sıkılaştırıcı bir formüle sahiptir. Bu bakım ürünü, yoğun araştırmalarımız sonucunda hassasiyeti arttırmadan yaşlanma belirtileri ile savaşacak farklı içerik formlarına sahiptir. Karotenoidlerce zengin Havuç Kökü Özü ve ProVitamin A ciltte retinole dönüşür ve kırışıklıkların azaltılması için etkili bir bakım sağlar. Bize özel içeriğimiz olan UltraCalming™ Complex ise, hassasiyeti, kızarıklığı ve enflamasyonu azaltmaya yardımcıdır. Hekzapeptit-11 ve Magnezyum Askorbil Forsfat kollajen oluşumunu uyarıp cildi sıkılaştırmaya yardımcı olurken, antioksidan koruma sağlar. Bu serumun göz bölgesindeki şişliği ve enflamasyonu engellemeye azaltmaya yardımcı olan içerikleri ise rahatlatıcı özellikteki Kahverengi ve Kırmızı Yosun Özü kompleksidir.

Cilt durumunuz ne olursa olsun, yaşlanma ve hassasiyet probleminiz olabilir. Dermalogica Profesyonel Cilt Terapistiniz ile UltraSmoothing Eye Serum’u cilt bakım rejiminize eklenmesi ile ilgili görüşün.

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
SLC Web Mühendisliği
www.slc.com.tr