cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

eksfoliasyon – ne kadarı çok fazla?

Eksfoliasyon ciltte daha gergin, sıkı, pürüzsüz bir görünüm ve tazelenmiş bir his yaratır. Ancak bütün bu sonuçlar bizde aşırı eksfoliasyon işlemi yapma tutkusu oluşturabilir: çok fazla eksfoliasyon yapmak, cilt hücrelerinin canlılığını azaltmaya ve onları UV ışınlarına karşı çok daha hassas bir hale getirmemize neden olabilir.

Aşırı eksfoliasyon enflamatuar cevabı uyararak, bariyerin hasar görmesine ve fonksiyonunu etkili bir şekilde yerine getirememesine neden olur, ciltte hassasiyet oluşmaya başlar ve cilt yaşlanması da artar.
 
Aşırı ekfoliasyon yapılmış bir ciltte gözlemlenebilecek belirtiler:
   •    gözle görülür bir nemsizlik
   •    kuru pullanmış bölgeler
   •    ciltte gerilme
   •    kızarıklık ve kaşıntı
   •    hassasiyette artış
   •    enflamasyonlu akne ve iritasyon

Eğer aşırı eksfoliasyon belirtilerine sahipseniz, profesyonel bir cilt terapisti ile görüşün çünkü size rahatlatıcı bir temizleyici tonik ve koruyucu bir nemlendirici önererek cildinizin onarılmasına yardımcı olacaktır. Güneş koruması kesinlikle çok önemlidir. Titanyum Dioksit ve Çinko Oksit gibi fiziksel UV filtrelerine sahip bir güneş koruyucu kullanarak cildinizde oluşabilecek hassasiyetleri engelleyin.
 
Cilt onarıldıktan sonra, günlük kullanıma uygun nazik bir eksfoliant ile cildinize eksfoliasyon yapmaya başlayın. Eğer daha yüksek seviyede eksfoliasyon yapmaya çok istekliyseniz, Salisilik veya Laktik Asit gibi kimyasalları içeren çok aşındırıcı olmayan bir eksfoliasyon yapın. Cilt bakım terapistinizden oldukça nazik bir rejim ile profesyonel eksfoliasyon bakımlarınızı birlikte isteyerek, yan etkiler olmaksızın çok daha pürüzsüz bir cildin keyfini çıkarın.
 

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr