cilt kütüphanesi

cilt yaşlanması sorunları hakkında

biomimetik peptidler nedir?

Biyomimetik peptitler, bedenimizde doğal olarak oluşan peptitleri taklit etmek için laboratuvar yapımı sentetik peptitlerdir. ("Biyo" "yaşam" demektir ve "mimetik" "taklit eden" demektir) Cilt bakımında biyomimetik peptitler, serumlar gibi cilt yaşlanmasını azaltan hedefe yönelik bakımlarda kullanılır.

Peptitler cilde ne yapar?

Peptitler hücrelerimize ne yapmaları gerektiğini söyleyen kimyasal mesajcılardır. Tüm peptitler kolajen, elastin ve keratin gibi proteinleri oluşturmak için cilt tarafından kullanılan amino asitlerden oluşurlar. Bu maddeler cildin bütünlüğünü oluşturan ve gerginliğini sağlayan maddelerdir. Peptitler ayrıca cilt tonuna, hassasiyete, hormonal aktiviteye ve daha fazlasına katkıda bulunan kontrol faktörleridir. Biyomimetik peptitler, kırışıklık azaltma, nemlendirme veya cilt bariyerini onarma gibi spesifik sonuçlar elde etmek için kozmetik formüllere eklenebilir.

Dermalogica biyomimetik peptitler kullanıyor mu?

Evet! Glutatyon bunlardan biridir, vücudumuzda doğal olarak bulunan antioksidan peptitten modellenmiştir. Doğal olarak bulunan Glutatyon, UV ve hava kirliliği gibi dışsal stres faktörleri ile ortaya çıkan serbest radikalleri baskılamaya ve nötralize etmeye yardımcı olur. Ancak bu doğal özellik yaş ile azalır. Biyomimetik Glutatyon ekspozomumuza karşı cilt savunmasını güçlendirmeye ve cildi gerginleştirmeye yardımcı olur. Bu içerik cildin genç doğasını yeniden canlandıran Phyto-Nature Firming Serum’da bulunur.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr