cilt kütüphanesi

cilt tonu sorunları hakkında

c vitamini hakkında bilmek istediğiniz her şey

C Vitamini’nin sağlık ve zindelik için gerekli olduğunu biliyorsunuz. Ama cildin güç kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Lokal olarak uygulanan C Vitamini en güçlü antioksidandır ve beklendiği gibi zamansız yaşlanmanın temel nedenlerini engelleyerek daha aydınlık ve sıkı bir cilt oluşturur.

Günlük kullanılan C Vitamini cildinize neler yapabilir!

aydınlatma

Zaman ile içsel (doğal) ve dışsal (çevresel) faktörler ciltte yapısal değişimlere sebep olarak düzensiz pigmentasyona sebep olur. UV ile oluşan yaşlılık lekelerinden enflamasyon sonrası oluşan hiperpigmentasyona kadar kahverengi lekelerin C Vitamini karşısında hiçbir şansı yoktur:  düzensiz pigmentasyona sebep olan biyokimyasal reaksiyonları engelleyerek etkili bir şekilde cildi  aydınlatır.

sıkılaştırma

C Vitaminin temel faydalarından biri de cilt yüzeyini yenilemektir. Cildi daha gergin gösteren, çizgileri ve kırışıklıkları azaltan maddelerin üretimini destekler.

koruma

C Vitamininin antioksidan özellikleri  tam burada devreye  girer. C Vitamini oksidatif stres ve serbest radikallerin hasar veren etkilerini, molekülleri nötrilize ederek ortadan kaldırır. Ama esas heyecanlı bölüm  – son araştırmalar  C Vitamini‘nin  oksidatif stresten korumak için cildin doğal savunma sistemini güçlendirdiğini göstermektedir. 

Burada önemli bir konu vardır. C Vitamininin cildi aydınlatması, sıkılaştırması ve koruması için cilde taşınabilmesi gerekir. Bir çok formülde stabil olmayan daha cilde değmeden etkinliğini yitiren içerik kullanılmaktadır. C Vitaminli bir  serumdan en iyi sonuçları elde edebilmek  stabil olan ve ciltte ihtiyacı olan bölgeye kadar bozulmadan ulaşabilen bir formül tercih edin. (Bizim tercihimiz süper stabil ve biyoetkin BioLumin-C Serum!)

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr