cilt kütüphanesi

cilt akne sorunları hakkında

sivilce neden çıkar?

Konu sivilce (veya akne) olduğunda size yardım etmek amacıyla buradayız. Cilt sağlığı uzmanlarımız neden birçok kişinin neden sivilce ya da akne yaşadığını, bu problemin oluşmasını nelerin tetiklediğini anlattılar:

Bakteri üremesi
Gözeneklerinizdeki bu “kir” nedir? Aslında, onlar sadece siyah nokta değiller. Onlar, cilt yüzeyinin altında birikmiş olan bakteri, aşırı yağ ve ölü deri hücrelerinin karışımıdır. Sivilcelerden kurtulmak için cildinizi her gün düzenli olarak iki kez temizleyin. Etkili bir temizleme sayesinde aşırı yağı – kiri cildinizden arındırın. Ayrıca cildinizdeki ölü deri hücrelerini temizlemek için her gün düzenli Daily Microfoliant® uygulayın.

Çok fazla şeker tüketiyorsunuz.

Eğer çok fazla şeker, rafine gıdalar tüketiyorsanız, bu sivilcelerin çıkmasının nedenlerinden biri olabilir. Bu yiyecekler direkt olarak akneye sebep olmasalar bile, cildinizdeki yağ üretimini arttırır. Cildinizde oluşan sivilceler için maske olarak Sebum Clearing Masque’ı, aşırı yağlanmayı dengelemek için Clearing Mattifier gibi Salisilik Asit içeren ürünler kullanabilirsiniz.

Saçınız yüzünüze geliyor.
Çoğu makyaj, saç ve cilt bakım ürünleri, akneye neden olan veya akneyi kötüleştiren içeriklere sahiptir. İçinde Lanolin, petrol türevi olan Mineral Yağ, suni renklendirici ve suni koku içeren ürünleri kullanmayın.

Kurcalıyorsunuz.
Tırnaklarımızın arası, adeta bakterilerin yaşadığı bir liman gibidir. Eğer bir sivilceyi tırnaklarınızla koparır veya kurcalarsanız o bölgeye yeni bakteriler eklemiş olursunuz ve bu daha fazla sivilce yaşamanız anlamına gelir! Bunun yerine sivilcelerden kurtulmanız için o bölgeye Concealing Spot Treatment uygulayın ve emilmesini bekleyin.

Yaşadığınız yerde hava kirliliği çok fazla.
UV ışınlar ve mevsimsel değişimler hücre üretimini, sebumu, kan akışını etkileyerek aknenin kötüleşmesine neden olabilir. Bu durum özellikle mutfakta çalışan, yüksek ısıya, neme, buhara maruz kalanlarda sivilce (akne) çok daha yoğun olarak yaşanır. Cildinizde biriken bu kirleri arındırmak amacıyla, cildinizi her akşam iki kez temizleyin.

Çamaşır yumuşatıcınız!
Evet, çamaşırlarınız da sivilce oluşumunu tetikliyor olabilir. Çarşaflarınızda ve yastık kılıflarınızda yumuşatıcı kullanmamaya çalışın. Yumuşatıcılar genellikle hayvansal yağlar, parfüm gibi kimyasalları içerir.

Peki, yukarıdakilerin hepsine dikkat ettiğiniz halde hala probleminiz sivilceler mi? Bir profesyonel cilt terapistine giderek, bu problemin nelerden kaynaklandığını, sivilceler için çözüm önerilerini öğrenin ve kişiselleştirilmiş öneri çizelgenizi alın.

cilt uzmanına sor

site haritası
copyright © 2015 dermalogica.
all rights reserved

web design & technology
PROJX
www.projx.com.tr